ČLÁNEK: Proč vyzkoušet (d)epilaci cukrovou pastou ze dne 26.1. 2021

pandhys

 ŽENY s.r.o. > Doporučujeme > Krása a zdraví > Proč vyzkoušet (d)epilaci cukrovou pastou

Odkaz na článek k zobrazení v originále ZDE

Hladké tělo není jen výsadou letních měsíců, ale většina z nás po něm touží i v průběhu zimy. Způsobů na odstranění nežádoucích chloupků je mnoho. Určitě i vy sama už jste jich spoustu vyzkoušela. Žiletky sice nohy krásně oholí, ale trvanlivost toho ošetření je příliš krátká. Navíc mnohdy nefunguje zcela rovnoměrně. Oblíbená depilace laserem už je zase finančně náročnější záležitostí. Jednou z nejoblíbenějších procedur na odstranění chloupků je proto podle kosmetiček ve Tara Scarlett Bio Beauty Studiu depilace cukrovou pastou. Na rozdíl od vosku je mnohem méně bolestivá. Chcete vědět více, jen čtěte dál…

Proč je depilace cukrovou pastou pro vás to pravé?

Foto: Shutterstock, archiv

Jedná se o zcela přírodní produkt

Cukrová pasta má v depilaci velkou tradici. První zmínky o jejím používání pocházejí již z doby královny Kleopatry, která na její účinky nedala dopustit. Základní surovinou je cukr, proto je toto ošetřený zcela přírodní a léty prověřený produkt.

Zvládne odstranit i krátké chloupky

Cukrová pasta zvládne depilovat velice krátké chloupky. Daleko kratší, než jaké by zachytil vosk. Výhoda cukrové pasty je v tom, že stejně jako vosk, zarušuje strukturu chloupku. Při pravidelném defilování chloupek pak slábne, a dokonce může přestat růst úplně. 

Bez oleje a citrónové šťávy

Cukrová pasta Pandhy’s, se kterou pracují v kosmetickém salonu Tara Scarlett BIO Beauty Studio, neobsahuje citrónovou šťávu (zvyšuje riziko alergické reakce na pokožce a je velmi citlivá na UV záření) ani olej (zamezuje spolehlivému přilnutí na pokožku a proniknutí aktivních látek do folikul). Navíc cukrová pasta Pandhy’s je vyráběna patentovanou technologií a neobsahuje „obyčejný cukr“, ale jedná se o směs monosacharidů. Ty obsahují stejnou glukózu, jakou produkuje váš organismus.

Vytrhávání po směru růstu

Tím, že jsou chloupky vytrhávány po směru růstu, se jedná o velmi jemnou depilaci. Nejenže se snižuje riziko přetrhání chloupků a jejich okamžitého růstu, ale navíc je procedura daleko méně bolestivá než například použití vosku.

Má dlouhotrvající účinky

Podle zkušeností kosmetiček v Tara Scarlett BIO Beauty Studio vydrží depilace cukrovou pastou ženám většinou 3 až 5 týdnů. Tato metoda navíc zamezuje zarůstání chloupků a nebo se objevuje jen zcela výjimečně. V takovém případě je pak klientkám doporučena domácí péče mezi depilacemi.

Foto: Shutterstock, archiv

Je zcela hypoalergenní

Cukrová pasta je zcela hypoalergenní a tím pádem nezpůsobuje žádné nežádoucí alergické reakce. Na pokožku se nanáší zahřátá na teplotu těla, a tak chrání kůži při depilaci. Na dané depilované místo se tak kosmetička může vícekrát vracet až k úplnému dočištění chloupků.

Depilace a peeling zároveň

Při samotné depilaci zároveň dochází k peelingu ošetřovaných míst. Jedná se o velmi efektivní odstranění odumřelých kožních buněk, aniž by docházelo k jakémukoliv narušování vrstvy živých kožních buněk. Proto kosmetičky z Tara Scarlett BIO Beauty Studio mohou depilovat i klientky trpící ekzémy či psoriázy.

Foto: archiv S.T. Shmidt (foto henna) pro BIO Beauty Studio

NÁŠ TIP: 

Krásně hladké tělo je navíc přímo ideální pro zdobení hennou. Tuto službu nabízí Henna studio Sofia-Tamara Shmidt ve spolupráci se salonem Tara Scarlett BIO Beauty Studio jako jeden z mála v České republice a mezi ženami je tato technika velmi oblíbená. Zvlášť nádherné zdobení hennou v oblasti ženského podbřišku je skvělým tipem, jak spojit své spirituální já spolu s novým pocitem ženskosti a krásy. Je určeno všem ženám pro jakoukoliv příležitost, ke které ucítí volání této krásy oslavující jejich ženství, krásy, která může i nemusí být sdílena s milovaným mužem. Více se o tomto starodávném umění zdobení kůže dozvíte ZDE.

 ŽENY s.r.o. > Doporučujeme > Krása a zdraví > Proč vyzkoušet (d)epilaci cukrovou pastou

Odběr novinek

S radostí sdílím tipy & návody pro celistvou BIO Beauty ženy. Rovněž další zajímavé informace a inspiraci pro Život. Dozvíte se také o připravovaných akcích. Budu se těšit:-) Tara