Instrukce PŘED & PO malování hennou

IMG_5459

Odpovědi od Sofi:

Před malováním hennou:

Prosím udělejte si čas, abyste nemusela pospíchat, to znamená, že ideální je si nic po malování hennou neplánovat (obzvlášť se to týká sportů a plavání). Schůzka se může protáhnout kvůli zasychání. Mějte na paměti, že budete odcházet s vrstvou barviva na těle.

Pokud možno, udělejte si jemný peeling pokožky v místě, kde chcete mít obrázek hennou, nebo zajděte do sauny; „tetování“ tak bude krásnější a déle vydrží.

Oholte/ideálně oddepilujte si prosím tu část těla, kam budeme malovat, hlavně nohy a ruce. Doporučuji depilaci cukrovou pastou Pandhy´s, jež je velice šetrná k naší pokožce a chrání tak její zdraví.

Po malování hennou:

Ideální je pak si nechat pastu 2 až 4 hodiny na kůži (nejlépe i přes noc). Čím déle pastu na kůži necháte, tím lepší výsledek získáte. Po určitém čase se henna začne vysušovat a může se začít odlupovat.

Pokud necháte hennu pastu přes noc, zabalte ji prosím do nějakého obvazu, který „dýchá“.

Poté můžete použít mandlový, olivový nebo kokosový olej. V příštích 24 hodinách snažte se nenamáčet henna motiv.

Používejte olivový nebo kokosový olej před sprchou nebo koupáním v bazénu. Voda, mýdlo, šampon a chlór způsobují rychle vyblednutí henny.

Budu ráda, jestli poté, co Vám motiv krásně ztmavne, vyfotíte si to a budete sdílet na sociálních sítích a/nebo mi přidáte hodnocení do e-mailu nebo na facebookové stránce My Mehndi – Prague.

Odběr novinek

S radostí sdílím tipy & návody pro celistvou BIO Beauty ženy. Rovněž další zajímavé informace a inspiraci pro Život. Dozvíte se také o připravovaných akcích. Budu se těšit:-) Tara